„Bajkowe środki podróży” zawitają do Zielonych Arkad

  1. Strona główna
  2. Wydarzenia
  3. „Bajkowe środki podróży” zawitają do Zielonych Arkad

Wydarzenie

„Bajkowe środki podróży” zawitają do Zielonych Arkad

Zielone Arkady
03-19.08.2019

Czy marzyliście kiedyś, aby przenieść się w bajkowy świat?

Będzie to możliwe w naszym Centrum! Już od 3 do 19 sierpnia będziecie mogli odwiedzić interaktywną wystawę „Bajkowe środki podróży” z całą gamą atrakcji! 

Wśród baśniowych środków transportu dzieci i dorośli zobaczą łódkę w kształcie liścia, w której mieszka malutka Calineczka. Nie zabraknie kultowej karocy Kopciuszka, którą ciągnie pięknie mieniący się koń. W powietrzu zawiśnie latający dywan z „Baśni z 1001 nocy”, obok którego będzie można zwiedzać sezam ze skarbami. Wielbiciele niezwykłych przygód „Alicji w Krainie Czarów” będą mogli zajrzeć do tajemniczego tunelu oraz przeglądać się w krzywym zwierciadle. Przy wyspie z „Siedmiomilowymi butami” najmłodsi sprawdzą swoją sprawność na interaktywnej planszy. Dodatkowo dzieci będą mogły wejść do ogromnego brzucha wieloryba, którym podróżował Dżepetto – twórcaPinokia

Ale to nie koniec atrakcji! Wśród „Bajkowych środków podróży” znajdzie się wielka fasola, przy której powstanie plac zabaw dla dzieci. Maluchy będą mogły skorzystać ze zjeżdżalni, huśtawek i hamaków i poczuć magię fasoli Jasia, tytułowego bohatera popularnej baśni. 

Wystawie będzie towarzyszyć akcja czytania książek dzieciom, którą poprowadzą Bibliotekarki z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy:

  •  6 sierpnia (wtorek), godz. 15:00-16:00
  •  8 sierpnia (czwartek), godz. 15:00-16:00
  •  13 sierpnia (wtorek), godz. 15:00-16:00

Partner wydarzenia: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy 
Patron medialny: Radio PiK 

Odkryjmy razem magiczny świat bajek!

Opinie

Dojazd

Trasa